#1_ Daj się poznać 2017 – na nie znanych wodach

#1_ Daj się poznać 2017 – na nie znanych wodach

Daj się poznać 2017 – trudne początki

Długi czas czekałem na rozpoczęcie konkursu Daj się poznać 2017, lecz sam start lekko mnie zaskoczył. Zaliczyłem mały falstart i tak na prawdę jeszcze nic nie napisałem. Technologia Java EE nie jest mi znana. JEE jest platformą, która obejmuje szerokie spektrum różnorakich interfejsów, przez co nowicjusz, taki jak ja może mieć problem z ogarnięciem tego.

Projekt

Chciałbym napisać coś w rodzaju systemu ERP. Chciałbym to zrobić na serwerze Tomcata. Chcę stworzyć panel logowania użytkownika. po zalogowaniu user będzie mógł skorzystać z kilku funkcji takich jak: przyjęcie, wydanie towaru, sprawdzenie aktualnego stanu magazynowego. Nie mam pojęcia jak to zrobić i ile czasu może mi to zająć, ale jeśli szybko się z tym uporam mam w planach powiększyć projekt o moduł produkcji i handlu.

Powyżej zamieszczam opis projektu, który zamierzam popełnić. Długo nie miałem pomysłu co napisać, jak mi coś wpadło i zagnieździło się w głowie to się okazało, że już nie jest takie łatwe, ale to dobrze. Lepiej zrobić trudniejszy projekt na 60%, niż za łatwy na 100%.

Tomcat

Na początku postanowiłem zainstalować serwer, w końcu od czegoś trzeba zacząć. Jako, że nie miał z tym wcześniej do czynienia, kierowałem się pomocą YouTube’a. Po obejrzeniu kilku/kilkudziesięciu tutoriali udało mi się odpalić działający serwer.

Baza danych

Kolejny temat, kolejne problemy. Na początek instalacja mySQL. Dalej JDBC, łączenie i tak dalej. Na razie nie najlepiej, Jak to ogarnę to stworzyć bazę, będzie łatwo.

Serwlety

Do nauki korzystam z kursu DevCastZone. Pierwsze koty za płoty, pobieżnie obejrzałem kilka pierwszych odcinków. Nie długo zaczynam pisać coś konkretniejszego, coś czym się będę mógł „pochwalić” tutaj.

Podsumowanie

Jako, że weekend miałem wolny chciałem zacząć mój projekt. Niestety, przypływ „niechcenia” oderwał mnie od klawiatury, a ładna pogoda zachęciła do przejechania paru ładnych kilometrów moją „szosą”. Mam za sobą pierwsze myśli, że nie dam rady, ale po zmarnowanym weekendzie, przyszedł poniedziałek i coś się zadziało.

 

Motywacjo! Przybywaj!